15.06.2018 09:26

Русия започна с разгромна победа на Световното

Видян 1782 пъти | Коментари 0

Домакинът Русия победи с 5:0 отбора на Саудитска Арабия в мача на откриването на Световното първенство по футбол на стадион „Лужники“ в Москва. Това беше най-резултатният първи мач в историята на мачовете на световните шампионати.

Юри Газински откри резултата в 13-ата минута. При разбъркване след корнер той се извиви и с глава отбеляза първия гол на 21-ото Световно първенство по футбол след пас на Александър Головин.

Защитникът Денис Черишев удвои след хубава атака в 43-ата минута. Футболистът на „Виляреал“ преодоля двама защитници, преди да простреля вратата на Ал Маюф.

Резервата Артьом Дзюба отбеляза трети гол. С първото си докосване той се разписа за 3:0 след центриране с глава в 71-ата минута.

Отново Черишев отбеляза четвъртия гол в първата минута на допълнителното време със страхотен удар с външен фалц, с който прехвърли вратаря. Той беше избран за играч на мача, предаде БНР.

Александър Головин от фаул оформи крайния резултат от пряк свободен удар.

Една от звездите на домакините Алан Дзагоев получи разтежение в бедрото и напусна още в началото на първото полувреме.

Преди началото на шампионата имаше кратка церемония, на която пяха британският певец Робин Уилямс и руската оперна прима Аида Гарифулина. След това речи произнесоха президентът на Русия Владимир Путин и главата на ФИФА Джани Инфантино, който обяви първенството за открито.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?