10.04.2013 11:09

Ники Михайлов счупи пръст

Видян 1489 пъти | Коментари 0

Националният вратар на България Николай Михайлов получи неприятна контузия, която може да го извади от игра за няколко седмици според лекарите на тима. Стражът на Твенте счупи малкия пръст на лявата си ръка по време на загрявката на тима му с Рода преди два дни, но въпреки това пази 90 минути на обезболяващи инжекции и не допусна гол при успеха с 2:0. Няколко дни родният футболист няма да тренира с топка, като вече му е изготвена индивидуална програма, по която да се подготвя. Чак в четвъртък треньорите на отбора ще преценят какъв е рискът да заложат на Михайлов. Новината притеснява Твенте, тъй като 24-годишният вратар е твърд титуляр на поста, а все още предстоят важните мачове за класиране в евротурнирите. Последните три-четири сезона Ники Михайлов е сред най-добрите на своя пост в Ередевизие, като преди две години дори спечели приза за най-добър вратар. През този сезон юношата на Левски е играл в 23 мача от 29 в холандското първенство, като в 11 от тях не е допуснал попадение в своята врата.