11.04.2017 14:04

Италия и Полша взеха последните медали от Световното по фехтовка, Русия с най-много титли

Видян 1131 пъти | Коментари 0

Последните златни медали от световния шампионат по фехтовка за младежи и девойки в Пловдив станаха притежание на Италия и Полша.

Във финала на шпага отборно за младежи Италия се наложи категорично с 45:32 над Полша.

При жените полякините станаха шампионки отборно на рапира за девойки. Във финалния мач те победиха САЩ с 45:42.

С най-много титли от първенството си тръгна Русия. Руските състезатели спечелиха почти половината златни медали от проведените в Пловдив световни шампионати за кадети и младежи. На сметката на Сборная бяха записани 8 титли, както и 2 сребърни и 6 бронзови отличия. По 2 златни медала взеха Италия и Франция, шампиони излъчиха също САЩ, Унгария, Япония, Полша, Мексико, Хонконг и Турция.

Състезанията в Пловдив преминаха при много добра организация и при участието на 1563 талантливи фехтовачи от 105 страни.