22.09.2017 08:00

Локо Горна Оряховица аут от Купата на България

Видян 1293 пъти | Коментари 0

"Ботев" Пловдив победи втородивизионния "Локомотив" Горна Оряховица с 3:1 като гост в мач от 1/16-финалите за Купата на България. С основен принос за успеха бе капитанът на пловдивчани Лъчезар Балтанов, който се появи в игра след почивката и вкара две попадения във вратата на домакините.

Диян Христов изненада носителя на трофея с попадение още във 2-ата минута на срещата.

В 20-ата минута Алваро Юлиано с далечен удар от пряк свободен удар прати топката в напречната греда.

След подновяването на играта "Ботев" контролираше събитията на терена. Капитанът Лъчезар Балтанов се появи в игра, което раздвижи представянето на "жълто-черните" в предни позиции.

В 54-ата минута Дуде Ндонгала пропусна сам срещу Крушарски, но три минути по-късно резултатът вече бе изравнен. Балтанов получи топката в наказателното поле и без да се бави отправи точен изстрел в мрежата на "Локо".

В 60-ата минута юношата на "Левски" вкара втория си гол за пълния обрат. Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, а Балтанов с глава направи 2:1.

Алваро Юлиано реши всичко в срещата в 71-ата минута, след като с мощен удар парира вратаря на домакините Ивайло Крушарски.