Италия си гарантира място на европейското първенство през 2024,

21.11.2023 15:49

Италия се класира за Евро 2024 след равенство с Украйна

Видян 1949 пъти | Коментари 0

Италия си гарантира място на европейското първенство през 2024, след като завърши 0:0 срещу Украйна в Леверкузен в последен мач от група C. Европейските шампиони имаха нужда от точка, за да се класират и я взеха.

През първото полувреме вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума спаси удар на Георгий Судаков. На другата врата Анатолий Трубин се справи с изстрел на Николо Барела. Трубин спаси и удар на Давиде Фратези.

След почивката Украйна започна да играе по-добре, а Довбик и Михайло Мудрик пропуснаха положения. Джанлука Скамака пропиля шанс за Италия.

В последните минути украинците имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Мудрик в наказателното поле, но сигнал от съдията Хесус Хил Мансано не последва, а реферите, отговарящи за системата за видеоповторение (VAR) също не се намесиха.

Италия завършва на второ място с 14 точки, с колкото е и Украйна, но с предимство в директните двубои. Украинците запазват шанс да се класират на Евро 2024 през плейофите в Лигата на нациите. Англия спечели групата с 20 точки, а в последния си мач завърши 1:1 със Северна Македония като гост.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.