28.02.2011 12:06

Супер удар за Супер Марио в Банско

Видян 1700 пъти | Коментари 0

Австриецът Марио Мат спечели слалома за Световната купа в Банско. За 31-годишния 3-кратния световен шампион, който е известен с прякора Супер Марио, това бе 13-а победа в СК в кариерата му. 12 от тези успехи са в слалома и един е в суперкомбинацията. Триумфът в Банско бе първата победа на Мат от две години. За последно той бе спечелил слалома в Оре на 14 март 2009 г.
Мат, който водеше след първoто спускане, спечели първото място с общо време 1:50,35 минути. Сутринта той беше най-бърз с 54,21 секунди. Втори в крайното подреждане само на 0,04 секунди от него остана сънародникът му Райнфрeд Хербст, който заемаше второто място и след първия манш. Без съмнение много доволен от представянето си в Банско е световният шампион в слалома от Гармиш-Партенкирхен (Гер) Жан-Батист Гранж. Французинът спечели 60 точки и два кръга преди края на сезона се доближи максимално до лидера Ивица Костелич (Хърватска), който не завърши първи манш. Гранж, който беше седми след първия манш, регистрира общо изоставане от 0,48 секунди зад Мат.
В събота пък Кристоф Инерхофер (Ит) спечели суперкомбинацията след перфектно спускане в супер Г.