13.10.2021 10:22

Радев №6, Герджиков №15, Панов №19

Видян 1132 пъти | Коментари 5
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

      ЦИК огласи подредбата на кандидат-президентските двойки, партиите и коалициите за вота на 14 ноември.  Както винаги, комисията определи номерата им на случаен принцип чрез жребий. В петък е началото на предизборната кампания.
Заради обстоятелството, че този вот е 2 в 1 имаше и двоен избор на подребата в бюлетините. Първо беше изтеглен жребият за кандидат-президентските двойки, а след това и поредността на партиите за парламентарните избори.
Кандидат-президентската двойка Румен Радев - Илияна Йотова ще се бори за втори мандат с № 6 в бюлетината.Основните им опоненти - проф. Анастас Герджиков и Невяна Митева, са с № 15. А любимият №19 е за шефа на ВКС Лозан Панов с вицепрезидент -  журналистката Мария Касимова-Моасе.
Почетното първо място в бюлетината се падна на вечния кандидат за Дондуков 2 Йоло Денев, който е с вице Марио Филев, издигнати от ИК. Другият колоритен кадидат в надпреварата е фолк дивата Луна Йорданова (с вице Иглена Илиева), която получи № 16 в списъка.  
Ето и останалите претенденти:
№  2 – Русофили за възраждане на отечеството - Николай Малинов и Светлана Косева (Русофили)
№ 3 - ИК Росен Миленов и Иван Иванов
№  4 - Патриотичен фронт - Валери Симеонов и Цветан Манчев
№ 5 - Възраждане – Костадин Костадинов и Елена Кунчева
№ 6 - ИК Румен Радев и Илияна Йотова
№ 7 – Национално обединение на десницата - Горан Благоев и Ивелина Георгиева

№ 8 – Български съюз за директна демокрация - Благой Петревски и Савина Хаджийска
№ 9 – ИК Марина Малчева и Савина Веселинова Луканова
№ 10 – Българска социалдемокрация - Александър Томов и Лъчезар Аврамов
№ 11 - Атака – Волен Сидеров и Магдалена Ташева
№ 12 - ИК Боян Станков - Сарате и Елена Ваташка
№ 13 – Общество за нова България – Жельо Желев и Калин Колев
№ 14 – Глас народен“– Светослав Витков от Хиподил  и Веселин Белоконски
№ 17 - ДПС – Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова
№ 18 - ИК Цвета Кирилова и Георги Тутанов
№ 20 – Правото - Мария Колева и Ганчо Попов
№ 21 – ВМРО - Милен Михов и Мария Цветкова;
№ 22 – Българско национално обединение – Георги Георгиев и Стоян Цветков
№ 23 – Воля - Веселин Марешки и Полина Цанкова
Ето какво отреди жребият в бюлетината за гласуване при основните претенденти в битката за парламентарно представени партии:

№ 24 – Има такъв народ (формацията на Слави Трифонов)
№ 25 - Продължаваме промяната (проектът на ексминисттрите Кирил Петков и Асен Василев)
№ 26 – Мир
№ 27 - Благоденствие, обединение, градивност
№ 28 – Български национален съюз
№ 29 - Пряка демокрация
№ 30 – Демократична България
№ 31 - Изправи се БГ! Ние идваме! (коалицията на Мая Манолова и Отровното трио)
№ 32 - ГЕРБ-СДС
№ 33 – БСП
№ 34 - Българска прогресивна линия
№35 - Партия на зелените
№ 36 – Бригада
В жребиите присъстваха по един представител на партия, двама представители на коалиция и по един представител на ИК, както и кандидатите за президент и вицепрезидент.



 



Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

Свързани новини

реклама

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.